istanbul ingilizce kursları ve fiyatları, hangi ingilizce kursunu seçmeliyim
pratik ingilizce konuşma kursları, istanbul beşiktaş matematiksel ingilizce kursu, avrupa yakası ingilizce kursları

Matematiksel İngilizce Eğitimi

home / blog / neden ingilizce öğrenemiyoruz
Matematiksel İngilizce Eğitimi

home / blog / neden ingilizce ...

"Colin Powel'ın stratejisi uluslararası diplomatik bir kampanya yerine daha geniş ölçekli bir savaşta Mısır ve Suudi Arabistan gibi anahtar müttefiklerin birlikte hareket etmeyeceğini anlayan Dick Cheney'in büyük desteğini aldı. - Newsweek"

Eğer bu cümle veya benzerlerini ingilizce yapabilmek sizin için önemliyse doğru yerdesiniz, aksi taktirde biraz yazayım biraz konuşayım derdindeyseniz, size bu sitede boşuna zaman kaybetmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Çalışmalarımız tamamen iş ve akademi dünyasına yönelik profesyonel yönelmelerdir.ingilizce kursu tavsiye 2017, en iyi ingilizce kursu forum, İstanbul'da İngilizce Kursu tavsiyesi Öneriler ingilizce kursu tavsiye 2017, en iyi ingilizce kursu forum, İstanbul'da İngilizce Kursu tavsiyesi Öneriler

Türkler neden ingilizce öğrenemiyor?

Türkler neden ingilizce öğrenemiyor?


Neden ingilizce
öğrenmekte zorlanıyoruz?

Neden ingilizce öğrenmekte zorlanıyoruz?

1) Bizler ülke insanı olarak iyi bir kulağa sahip değiliz. Yani duyduğumuzu algılamakta zorlanıyoruz. Eğitim sistemimiz çocuk yaşlardan beri görsel hafıza üzerine kurgulu olduğundan herhangi bir şeyi görmeden, dokunmadan kavramayamıyoruz. Bu da öğrenmekte bizleri dünya ülkeleri arasında hep geriye iten en önemli faktörlerden biri.

2) En kısa sürede en iyi sonucu almak istiyoruz. Yani hemen sıkılıyor, çalışmaktan hoşlanmıyor, ingilizce öğrenmek için ilahi bir çipin icadını bekliyoruz. Bir bebeğin bile bir dili en az iki senede konuşmaya başladığını unutuyoruz.

3) Ve en önemlisi içimizdeki düşman olan Türkçe algılama sorunu ve yetersiz dilbilgisi hakimiyeti.
Şimdi sizinle ana dilimiz Türkçe üzerine biraz fikir jimnastiği yapalım. Türkçe dilinde cümle yapısı cümle devrik olmadığı sürece ingilizcenin aksine sondan başa doğru dizilen ve her türlü açıklamanın önce yapılıp yüklemin sona atıldığı aslen çok geniş gibi görünen ama temelde oldukça sığ ve cümleyi anlamak yerine çoğu zaman yorumlarımızla sonuca ulaştığımız duyumsallıktan uzak yorumsal bir dildir.

Örneğin,

"beni sevdiğini biliyorum" dediğimizde kimin kimi sevdiği belli değildir. ( o ya da sen )

"Gideceğini " dediğimizde kişinin gidip gitmediği konusunda en ufak bir bilgi bile söz konusu değildir.
Gideceğini söyledi,
Gideceğini söylüyor.
Ancak açıklamalar yapıldığında sonuca varılır. "Geldiğinde" dediğimizde kişinin gelip gelmediği konusunda yukarıdaki mantık çerçevesinde sonuca varmak mümkün değildir.
Geldiğinde ağladı.
Geldiğinde ağlıyor.
Bütüne ulaşıldığında kapsamlı anlam çıkartılır."Yağmur yağdığı için" cümlesinde ise yağmurun ne zaman yağdığına dair hiçbirimizin hiç bir fikri yoktur.
Yağmur yağdığı için işe gitmeyeceğim. ( şu an yağıyor )
Yağmur yağdığı için işe gitmedim. ( geçmişte )

Başka bir örnekle açıklamak gerekirse "eve gittiğinde duş aldığını söylüyor" dediğimizde durum tam bir faciaya dönüşür. Yani kişi hep mi gidiyor ve duş alıyor yoksa bir kereliğine geçmişte gitti ve şimdi mi söylüyor cümleden ayırt ederek anlamak konuyu bilmiyorsanız imkansızdır.

Kısaca yukarıda da belirttiğim gibi Türkçe çok dar ve bir cümlenin değişik anlamlar üstlendiği tamamen yorumsal bir dildir. Oysa ingilizcede böyle bir durum söz konusu değildir. İstisnalar dışında bir cümleyi söylediğinizde kainat tek şey anlar. Bu da bize zaten Türkçesini anlamadığımız bir olayın ingilizcesini söylemenin neredeyse imkansıza yakın olduğu sonucunu çıkarır.

Yetişkin yaşlarda yaşayarak yabancı dili öğrenmeye çalışmak sadece günlük rutin cümleleri söylemekten öteye geçemez. Yani "Colin Powell'ın stratejisi uluslararası diplomatik bir kampanya yerine daha geniş ölçekli bir savaşta Mısır ve Suudi Arabistan gibi anahtar müttefiklerin birlikte hareket etmeyeceğini anlayan Dick Cheney'in büyük desteğini aldı." tarzı Newsweek cümlelerini yapabilmek hayal sınırlarını zorlayacaktır.

Detaylara ulaşmak ve sistem hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız...

ERHAN SARIOĞLU

İş ve akademi dünnyasından gelen ve halihazırda ingilizce ders almakta olan öğrencilerimizden bazılarını görmek için tıklayınız...matematiksel ingilizce dersleri youtube video

Cerrahpaşa Tıp Fak. Prof. Dr. Öğr. Üyesi
Koç Univ. Hast Doktor
Samatya Eğitim Hast. Doktor
Şişli Etfal Hast. Doktor
Vodafone İnsan Kayn. İşe Alım
Doğuş Gayrimenkul Proje Müdürü
Garanti Emeklilik Satış Birim Müdürü
İBB İSKİ İç Denetçi
Divapen A.ޞ Bölge Satış Müdürü
Koşanadam Organizasyon Satış Müdürü

İletişim Bilgileri

Cihannüma Mahallesi, Eski Yıldız Caddesi 10, 34353 Beşiktaş - İstanbul / Beşiktaş İngilizce Kursları


P: 0 212 227 73 32

E: bilgi@ingilizceegitimi.com

H: Monday - Sunday: 9:00 AM to 22:00 PM

İletişim Bilgileri

Cihannüma Mahallesi, Eski Yıldız Caddesi 10, 34353 Beşiktaş - İstanbul / Beşiktaş İngilizce Kursları

0 212 227 73 32

bilgi@ingilizceegitimi.com