Anasayfa   I   Kelime Türetme   I   Kitap&Cd   I   İletişim

 
 
 
 
     
 

Geri

SORU 11 :   Bu eğitimin sonunda seviyem ne olacak?

5-6 ay sonunda her cümleyi rahatlıkla yazar ve konuşur olacaksınız. Tabiki, CNN anlayamayacak Newsweek okuyamayacaksınız. Onlar belli bir kelime sürecinin sonunda gelecek olaylardır. Fakat sözlük yardımı ile Newsweek içindeki anlayamadığınız cümlelerin sayısı gittikçe azalacak ya da deyimlerde sıkıntılar çekeceksiniz. 

Bu sistem içinde yaklaşık kişiye bağlı olarak 2 bin civarı kelime öğrenilecek ve bu kelimeler sayesinde her türlü cümle kolaylıkla yapılabilecektir. İngilizce dilinde 170 binin üzerinde kelime vardır ve bunları öğrenmek çok uzun yıllar alacak bir süreçtir. Bizim hedefimiz öğreneceğimiz yeterli sayıdaki kelimeler ile yazı ve konuşmada profesyonel cümleleri ortaya çıkarmak olacaktır.

Sizi biraz daha aydınlatabilmek için yaklaşık 8 veya 9 haftalık bir eğitim sonunda Bir Başka Gözden İngilizce adlı eğitim seti içinde yer alan birinci kitabımızı bitirecek ve aşağıdaki gibi yazı örneklerini çok rahatlıkla yazar ve konuşur olacağız.

Kilyos'daki evimiz geceleri çok ıssız olduğundan arkadaşlarımızın bizi ziyaret etmeleri zordur. O akşam evde yalnızdık ve soygundan sonra katil bahçede olduğundan karanlıkta birbirimizden bile korkuyorduk. Kablo kesik olduğu için polisi aramamız imkansızdı.

It is difficult for our friends to visit us because our house in Kilyos is very desolate at night. We were alone at home that night and we were even afraid of each other in the dark because the killer was in the garden after the robbery. It was impossible for us to call the police because the cable was cut.

Biz Türkiyede uluslar arası bir ithalat şirketiyiz. İlanınızdan bütün dünya çapında yeni pazarlar bulmaya istekli olduğunuzu anlamak zor değil. Karşılıklı menfaatlerimiz doğrultusunda sizinle uzun süreli bir iş birliğine hazırız. Eğer konu ile ilgilenirseniz, lütfen bize şirketiniz ve ürün yelpazeniz hakkında daha ayrıntılı bilgi gönderin.

We are an international import company in Turkiye. It is not difficult to understand from your advertisement that you are willing to find new markets all over the world. We are ready to make a long-term commitment to you for our mutual benefit. If you are interested in the matter, please, send us further information about your company and product range.

Yukarıdaki örnekler “Bir Başka Gözden İngilizce” adlı eğitim seti içinde yer alan “I.Cilt / İngilizceye Giriş” kısmından alınmıştır.

Yukarıdaki örneklerin seviyesi yaklaşık 8 ile 9 haftadır. Sakın bu cümleleri ezberleyeceğiniz izlenimine kapılmayın virgülüne kadar anlayarak sindirerek ve tüm benzerlerini yapabilecek bilgiye sahip olarak onları çok kolaylıkla halledeceksiniz. Hepsi tek bir formüle göre ve asla kelimelerin yerleri değiştirilmeden yapılır.

Daha ayrıntılı bilgi için her gün online olarak değişik metin çalışmalarının yapıldığı facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Sayfayı ziyaret etmek için tıklayınız...


Öğrencilerimiz dışındakilere de açık İngilizce kaynaklar, İngilizceden Türkçeye - Türkçeden İngilizceye online metin çevirileri,